Перейти до основного вмісту

НОВИНИ

20 лют

ІНТЕЛЕКТУАЛЬНІ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ ДОРОЖНІМ РУХОМ (РОЗУМНИЙ СВІТЛОФОР)

Перший електричний світлофор з ручним управлінням був встановлений в американському місті Клівленд (штаті Огайо) в 1914 році. Через три роки в Солт-Лейк-Сіті була створена система, що об’єднувала світлофори одразу на 6-ти перехрестях. В 1928 році з’явилася концепція автоматичного світлофора.

Перший світлофор

Що таке розумний світлофор?

Сучасні розумні світлофори – складні пристрої, які складаються з контролера, датчику транспортних засобів, світлодіодних ламп, корпусу…

Контролер – це мозок світлофору. Він являє собою комп’ютер, який вибирає пріоритетні напрямки руху автомобілів та управляє розподілом трафіку згідно з показниками датчиків.

Контролер

Датчики сканують ситуацію на дорозі з певною періодичністю. Дані про трафік на дорозі аналізуються датчиком транспорту. Ця інформація опрацьовується контролером, що встановлений в конкретній зоні руху.

Пристрій будує прогноз розвитку ситуації та на основі цих даних формується план управління світлофорними об’єктами.

Як працює розумний світлофор?

Для прикладу – якщо система фіксує завантаження на одному з напрямів руху, то йому збільшують час світіння зеленого світла в збиток інших напрямків.

Перехрестя

Розумний світлофор, орієнтуючись на показники датчиків, регулює рух таким чином, щоб транспорт якомога менше знаходився на перехресті, не накопичувався та не створював заторів.

Згідно з проведеними експериментами, час очікування зеленого сигналу, при використанні розумних світлофорів, зменшується в 1,5-2 рази в порівнянні зі звичайними сигнальними пристроями.

Крім того, розумні світлофори можуть бути зв’язаними між собою в єдину мережу, обмінюватися даними з різних перехресть та прогнозувати дорожню ситуацію на 10-20 хв вперед, щоб виробити ефективний механізм пропуску транспорту. У випадку ДТП система здатна оперативно скорегувати план. Так само роботу мережі розумних світлофорів можуть корегувати спеціалісти з ситуаційного центру.

Приклад ситуаційного центру

Компанія МВКОМ має всі потужності та необхідну кваліфікацію спеціалістів в провадженні систем розумних світлофорів.

Ми завжди відкриті до нових замовлень та проектів. Чим складніше - тим цікавіше!

З питань співпраці звертайтесь до наших менеджерів. Ми з радістю Вам допоможемо!

Пишіть: sale@mvkom.net

Телефонуйте: +38 (097) 805-88-69

                           +38(050) 672-10-96