Перейти до основного вмісту

НОВИНИ

23 сер

Представлений найбільший у світі чіп Cerebras Wafer Scale Engine з 400 000 ядрами

Комп’ютерні чіпи в нашому розумінні мають крихітні розміри, але чіп, створений Cerebras Systems, ламає всі стереотипи. На конференції Hot Chips в Стенфорді ця компанія представила найбільший у світі чіп Cerebras Wafer Scale Engine для штучного інтелекту, який складається з 1,2 трлн транзисторів.

Представлений найбільший в світі чіп Cerebras Wafer Scale Engine

Кристал розміром 203×229 мм містить 400 000 ядер, виготовлених по 16-нм техпроцесу TSMC і 18 ГБ вбудованої пам’яті SRAM зі швидкістю обміну 9 петабайтів в секунду.

Процесор призначений для виконання складних завдань, пов’язаних зі штучним інтелектом, і компанія заявляє, що він може скоротити час, необхідний для обробки даних із декількох місяців до декількох хвилин. Він в 56 разів більше самого потужного серверного графічного процесора NVIDIA.

Щоб впоратися з неминучими виробничими дефектами, які виникають при виготовленні такого величезного чіпа, компанія додала додаткові ядра як резервні копії. Енергоспоживання чіпа становить 15 кВт і для його охолодження довелося встановити кілька вертикально розміщених теплових трубок з рідиною.

Представлений найбільший в світі чіп Cerebras Wafer Scale Engine