Перейти до основного вмісту

НОВИНИ

27 чер

Wi-Fi для бізнесу: відповідь на найпоширеніші питання

У цьому блозі ми обговорюємо 21 найпоширеніших запитань щодо розгортання Wi-Fi для бізнесу.

Wi-Fi став однією з тих речей, які ми приймаємо як належне. Ми не помічаємо його, коли він працює, але коли він працює погано (або взагалі не працює), ми обов'язково це помітимо. Повільне або відсутнє з'єднання Wi-Fi викликає розчарування. Коли офісний Wi-Fi не працює, зустрічі та рішення відкладаються, і клієнти стають нещасними.

Оскільки мережа Wi-Fi настільки важлива для повсякденної діяльності, питання вибору і розгортання маршрутизаторів, точок доступу, подовжувачів діапазону – не з простих. Область пронизана технічним жаргоном і маркетинговими термінами, і здається, що Ви не можете отримати чітку відповідь про що-небудь.

До Вашої уваги наш список найбільш частих запитань — і наші найпростіші відповіді!

Основи: стандарти, маршрутизатори, точки доступу

Що таке Wi-Fi?

Wi-Fi - це назва технології бездротової мережі, яка дозволяє різним пристроям — ноутбукам, планшетам, телефонам, камерам безпеки або різним іншим пристроям — спілкуватися без використання кабелів. Мережа Wi-Fi подібна до мережі Ethernet, але без кабелю.

У сім'ї Wi-Fi існує кілька стандартів, і не всі вони сумісні один з одним.

Основи Wi-Fi: стандарти, маршрутизатори, точки доступу

Чи потрібен кабель для мережі Wi-Fi?

Немає кабелів даних між пристроями та точкою доступу Wi-Fi, але маршрутизатори Wi-Fi та точки доступу все ще потребують підключення до решти мережі або, принаймні, до вашого провайдера. Це робиться через дротове з'єднання.

Проте всі ці кабелі, можуть бути розгорнуті через стелю або під фальш підлогою. Структуровані кабельні стандарти передбачають використання точок доступу та маршрутизаторів Wi-Fi, тому їх легко інтегрувати в мережу Вашої організації.

Як швидко працює Wi-Fi?

Залежно від того, який стандарт ви використовуєте — наприклад, 802.11n або 802.11ac - максимальна сумарна пропускна здатність маршрутизатора Wi-Fi становить від 11 Мбіт / с до 3,46 Гбіт / с. Іншими словами, він може обробляти до 3,46 Гбіт / с трафіку, що проходить через маршрутизатор, але це лише теоретична межа. На практиці пікова продуктивність є нижчою.

З практичної точки зору, добре продумана мережа Wi-Fi може відповідати продуктивності проводової мережі для типових офісних завдань, загального перегляду або розваг.

Як швидко працює Wi-Fi

Що таке 802.11a / b / g / n / ac?

Ці скорочення позначають різні стандарти в сім'ї Wi-Fi. 802.11a і 802.11b є найстарішими. 802.11n і 802.11ac є найбільш часто використовуваними, а 802.11ac - найшвидшим. 802.11ax, також відомий як Wi-Fi 6, є найостаннішим.

Ці стандарти відрізняються один від одного швидкістю, частотою і максимальним діапазоном. Наприклад, 802.11ac працює в діапазоні частот 5 ГГц до 3,46 Гбіт / с до 30 метрів. 802.11n підтримує швидкість до 600 Мбіт / с, до 60 метрів і може працювати в діапазоні 2,4 ГГц або 5 ГГц.

Який Стандарт 802.11 краще використовувати?

Якщо вам не потрібно підтримувати застарілі пристрої, ви можете використовувати 802.11ac або 802.11n.

Яка різниця між маршрутизатором Wi-Fi й точкою доступу Wi-Fi?

Маршрутизатор — це пристрій, який може підключати декілька пристроїв до мережі та переміщати трафік між цією мережею та Інтернетом (або іншою мережею). Wi-Fi маршрутизатор — це просто маршрутизатор, який також має можливості Wi-Fi: пристрої можуть підключатися до нього через Wi-Fi або за допомогою кабелів Ethernet.

Точка доступу Wi-Fi (AP) - іноді вона називається хот-спот — нагадує маршрутизатор, оскільки дозволяє підключати декілька пристроїв до мережі. Точки доступу Wi-Fi приймають лише бездротові з'єднання, але це не найважливіше.

На відміну від маршрутизаторів, кілька точок доступу Wi-Fi можна використовувати для обслуговування однієї мережі. Таким чином, діапазон і місткість мережі не обмежується діапазоном однієї точки доступу.

Яка різниця між точкою доступу Wi-Fi та розширювачем діапазону?

AP Wi-Fi є незалежним пристроєм. Він передає власний радіосигнал і обробляє своїх клієнтів.

Натомість, розширювач діапазону (іноді званий бустер або ретранслятор) просто підвищує сигнал, що надходить з точок доступу і пристроїв, так що вони можуть спілкуватися на довших діапазонах.

Встановлення Wi-Fi в офісі від компанії MVCOM

Який діапазон мережі Wi-Fi?

Діапазон одного маршрутизатора або точки доступу залежить від стандарту 802.11 і смуги частот, які ви використовуєте. Графічні знаки діапазону від 18-60 метрів в приміщенні та 90-240 метрів на відкритому повітрі. Цей діапазон може бути розширений за допомогою точок доступу та / або ретрансляторів, до будь-якої відстані, якщо AP все ще можна під'єднати до маршрутизатора. На практиці мережі Wi-Fi є, в більшості випадків, загальними. Для більших відстаней, як правило, використовують локальну мережу разом за допомогою інших засобів, таких як VPN, орендовані лінії тощо.

Скільки пристроїв можна під'єднати до мережі Wi-Fi?

Немає практичного обмеження кількості пристроїв, які можна під'єднати до мережі Wi-Fi. Проте, одна AP не може підтримувати будь-яку кількість пристроїв. На практиці більшість точок доступу може обробляти до 80-100 пристроїв без значних втрат продуктивності. Якщо вам потрібно обробляти понад 80-100 пристроїв одночасно в даній області, вам знадобляться кілька точок доступу.

Інсталяція Wi-Fi від компанії MVCOM в офісі

Що таке Mesh Network?

Wireless Mesh Network або WMN являє собою бездротову мережу, в якій точка доступу може спілкуватися не тільки з центральним маршрутизатором через дротове з'єднання, а й один з одним, через бездротові канали зв'язку.

Ці мережі можуть запропонувати кращу стійкість і охоплення, ніж традиційні системи Wi-Fi, але вони, як правило, дорожче і не настільки популярні.

Тепер поговоримо про керування мережею Wi-Fi для бізнесу

Які пристрої потрібні, і як багато?

Як мінімум, потрібен маршрутизатор Wi-Fi або бездротова точка доступу та маршрутизатор Ethernet. Цього достатньо для невеликого офісу, що має не більше однієї або двох кімнат і до 20-30 пристроїв.

Для великих офісів потрібно враховувати не тільки додаткові пристрої, але й діапазон пристроїв і погіршення сигналу. Єдиний спосіб отримати остаточну відповідь — це радіо планування.

Що таке радіо планування і чому це необхідно?

Радіо планування — це процедура, за допомогою якої можна побудувати радіо профіль вашого приміщення. Цей профіль показує, як радіосигнали поширюються по всьому приміщенню. У свою чергу, ця інформація може бути використана для того, щоб вирішити, де потрібно розмістити точки доступу, щоб забезпечити 100% покриття та максимальну продуктивність.

Обстеження на місці є необхідним, оскільки розповсюдження радіосигналів дуже важко передбачити. Хоча комп'ютерне моделювання може бути використано для отримання грубої початкової ідеї профілю RF, єдиним способом забезпечити належне покриття є проведення вимірювань.

Радіопланування мережі Wi-Fi від компанії MVCOM

Чи захищена мережа Wi-Fi?

Доступ до мереж Wi-Fi можна забезпечити за допомогою протоколу WPA2. WPA2 поставляється у двох версіях - Personal і Enterprise. Якщо ви працюєте з конфіденційними даними, WPA2 Enterprise - найкращий варіант. Більшість точок доступу Wi-Fi сьогодні підтримують цей протокол.

Однак захист доступу за допомогою WPA2 є лише одним з компонентів стратегії безпеки. Ви не повинні покладатися лише на обмеження бездротового доступу для безпеки Вашої мережі.

Крім того, важливо розуміти, що безпека цієї схеми залежить від реалізації WPA2 як для клієнта, так і для AP або маршрутизатора. Оновлення пристроїв Wi-Fi має вирішальне значення для забезпечення безпеки Вашої мережі.

Чи можна розгортати кілька мереж Wi-Fi?

Так. Протоколи Wi-Fi розроблені таким чином, щоб кілька мереж могли певною мірою співіснувати.

Розгортання декількох мереж Wi-Fi

Що таке Guest Network?

Wi-Fi guest network - це розділ мережі, який дозволяє лише обмежений доступ до мережі організації. Наприклад, компанія може використовувати її, щоб дозволити відвідувачам і клієнтам підключатися до Інтернету, але не мати доступу до комп'ютерів у мережі компанії.

Деякі маршрутизатори Wi-Fi та точки доступу мають власну підтримку цієї функції. Якщо він недоступний, його можна емулювати, використовуючи окремі точки доступу для окремої мережі Wi-Fi.

Управління сигналами мережі

Чи впливає якість сигналу Wi-Fi на швидкість?

Так! Низька якість сигналу знижує швидкість мережі.

Це збільшує затримку і зменшує ефективну пропускну здатність, оскільки ті ж дані повинні передаватися двічі (або більше), оскільки при низькій якості сигналу пакет даних може бути пошкоджений і його потрібно буде передавати повторно.

Які фактори впливають на якість сигналу Wi-Fi?

На якість сигналу Wi-Fi впливає багато факторів. Найважливішими є:

  1. Відстань між пристроєм і точкою доступу
  2. Радіоперешкоди
  3. Близькість до металевих предметів
  4. Наявність або відсутність бетонних стін, громіздких металевих шаф, стель
  5. Якість і розміщення антени

Якість сигналу Wi-Fi

Що таке перешкоди? Звідки вони?

Пристрої Wi-Fi працюють у діапазоні частот 2,4 ГГц або 5 ГГц залежно від використовуваного стандарту 802.11 і конфігурації. Однак, пристрої Wi-Fi не є єдиними пристроями, які працюють в цих регіонах радіочастотного спектра. Інші протоколи, такі як Bluetooth, можуть працювати та в області 2,4 ГГц, а інші пристрої можуть ненавмисно пропускати сигнали в цих регіонах спектру. Кілька мережі Wi-Fi можуть охоплювати одну і ту ж область, але не за будь-яких умов, а не в будь-якій кількості.

Приймачі Wi-Fi на вашому телефоні отримує всі сигнали в регіонах 2,4 ГГц або 5 ГГц, незалежно від того, чи це з вашої мережі Wi-Fi чи ні. Сигнали, які не з мережі Wi-Fi, зараховуються як перешкоди або шум.

Іноді ці сигнали можуть бути настільки сильними, що вони долають сигнал від пристроїв у вашій мережі. Цей ефект також може бути переривчастим, тому ви можете не помічати його весь час.

Ефекти перешкод можуть бути зменшені до певної міри через адекватну конфігурацію, але єдиним реальним рішенням є усунення джерела перешкод.

Де краще розмістити маршрутизатор або точку доступу?

В ідеалі, найкраще розміщення маршрутизатора або точки доступу має бути у високій точці, наприклад, на стелі. Її слід розміщувати на відстані від великих металевих предметів і якомога ближче до центру району, де він призначений для обслуговування.

Чи залежить швидкість маршрутизатора від кількості його антен?

Так. Сучасні маршрутизатори підтримують технологію під назвою MIMO (Multiple Input, Multiple Output), що дає змогу одночасно використовувати декілька радіосигналів для зв'язку з одним (або більше) пристроями.

SU-MIMO (MIMO для одного користувача) використовує безліч радіо потоків для зв'язку з одним пристроєм і підтримується, починаючи з 802.11n. MU-MIMO (MIMO декількох користувачів) використовує декілька радіо потоків для зв'язку з кількома пристроями, і підтримується починаючи з 802.11ac.

Крім того, деякі маршрутизатори Wi-Fi використовують більше одного радіо модуля, так що вони можуть працювати як у 2,4 ГГц, так і в 5 ГГц в спектрі, ефективно керуючи одночасно двома бездротовими мережами.

У будь-якому з цих випадків маршрутизатор з більшою кількістю антен може бути швидше. Клієнтський пристрій, який також підтримує MIMO, може мати вищу пропускну здатність, або AP може обслуговувати більше пристроїв одночасно.

Що таке Wi-Fi Cloud Management?

Керувати деякими безпроводовими точками доступу можна за допомогою хмарної системи. Ці системи об'єднують інформацію про стан та продуктивність з будь-якої кількості точок доступу, дозволяють налаштувати та синхронізувати точки доступу організації, а також надавати докладні звіти про використання.

Якщо у вас є велика мережа, в якій більш як 4-5 точок доступу і десятки або сотні користувачів і пристроїв, система керування за допомогою хмарних рішень може бути дуже корисною.

Ми завжди відкриті до нових замовлень та проектів. Чим складніше — тим цікавіше!

З питань співпраці звертайтесь до наших менеджерів. Ми з радістю Вам допоможемо!

Пишіть: sale@mvkom.net

Телефонуйте: +38 (097) 805-88-69