Skip to main content

Сім ключових тенденцій індустрії безпеки у 2020 році очима Hikvision

22 Jan

Сім ключових тенденцій індустрії безпеки у 2020 році очима Hikvision

Нові технології та програми, такі як багатовимірне сприйняття, UHD, зображення при слабкому освітленні, штучний інтелект і хмарні технології, відкривають нові можливості для індустрії безпеки. Водночас мільйони камер і інших пристроїв безпеки підключаються до мереж, що робить індустрію безпеки дуже важливою частиною майбутнього світу IoT.

Які тенденції вплинуть на індустрію безпеки у 2020 році?

1. Багатовимірне сприйняття

Захват зображення для камер відеоспостереження імітує наш зір, розширюючи можливості «очей» людей. Та якщо камери відеоспостереження можуть використовувати інші види «почуттів», таких, як «слух», «нюх» або навіть ті, що виходять за рамки зорового діапазону, для виявлення та реагування на інциденти?

Наприклад, відеокамери для виявлення об'єктів з інтегрованими радарами сантиметрового і міліметрового діапазону, стають все більш популярними. Завдяки глибокій інтеграції радара і відео,
багатовимірна камера розширює сприйняття за межі видимого діапазону для поліпшення виявлення об'єктів і відстеження руху — на відстань до 100 метрів і в будь-яку погоду.

Інший підхід - вбудована автомобільна камера для виявлення сигналу. Обладнана гідролокаторами, ця камера може точно виявляти та визначати місце звукового сигналу транспортного засобу, одночасно ідентифікуючи транспортний засіб і створюючи фотографії та відеозаписи події як доказ. 

Додаткові камери, такі як виявлення диму, виявлення тепла або навіть виявлення тиску, можуть бути вбудовані в камери для точного моніторингу та повідомляти про події або інциденти.

2. Багатофункціональні камери

Уже багато років в індустрії безпеки поступово з'являються додатки для штучного інтелекту, але більшість камер відеоспостереження на базі штучного інтелекту можуть використовувати тільки один алгоритм через обмеженість обчислювальної потужності, що означає, що вони можуть включати тільки одну інтелектуальну функцію за раз, наприклад, рахувати людей або машини.

Тепер обчислювальна потужність камер відеоспостереження значно зросла внаслідок збільшення продуктивності мікросхем. Мульти інтелектуальна технологія стане тенденцією для наступного покоління камер з підтримкою штучного інтелекту, оскільки одна інтелектуальна задача буде виконувати кілька інтелектуальних завдань.

Використовуймо перехрестя транспортних засобів як приклад. У багатьох містах ви можете побачити десять або більше камер, встановлених на перехрестях, щоб виявляти рух транспорту, виявляти порушення, виявляти типи транспортних засобів і номерні знаки, захищати тротуари та так далі. Але тепер, з мульти інтелектуальними камерами, 2 або 3 камери буде достатньо для перехрестя. Оскільки для одного сценарію застосування буде обладнано менше камер, вартість обладнання, встановлення, обслуговування та управління буде знижена.

Крім того, камери зі сценарієм стануть звичайним явищем, оскільки виробники можуть вставляти різні алгоритми в камери відповідно до конкретних сценаріїв застосування, що дозволяє клієнтам вибирати нашарування функцій для своїх потреб.

3. Проактивні та комплексні системи безпеки

Багато клієнтів в даний час запитують проактивні та комплексні системи безпеки, які поєднують в собі моніторинг CCTV, системи сигналізації, контроль доступу і навіть протипожежний захист.

З розвитком технології штучного інтелекту процеси моніторингу систем відеоспостереження стають більш автоматизованими завдяки аналізу живого і записаного відео для виявлення, класифікації та відстеження попередньо визначених об'єктів. Ці процеси можуть бути особливо ефективними для попереджувальної ідентифікації подій у міру їх виникнення і миттєвого отримання інформації з записаного відео.

Тим часом, попереджувальний і інтелектуальний аналіз відео дозволяє розгортати цінні комплексні системи безпеки та підвищує віддачу від інвестицій в інтеграцію систем відеоспостереження і систем без відеоспостереження. Наприклад, тепер, коли камера виявляє інцидент, зв'язок автоматично запустить систему сигналізації, повідомивши персоналу служби безпеки перевірити пряму трансляцію камери спостереження. І навпаки, коли системи сигналізації, контролю доступу або протипожежного захисту повідомляють про інцидент, система CCTV буде активована для перевірки того, що насправді сталося.

4. Надвисока роздільна здатність

UHD раніше означало «дорога вартість», але тепер UHD виграє від поліпшень в технологіях передачі й кодування. Він стає все більш і більш економічним для широкомасштабного використання в індустрії безпеки, від початкових рівнів до верхніх.

Завдяки ширшій смузі пропускання і технології передачі з нижчою затримкою стає можливою плавна передача зображень UHD, а широке впровадження камер з роздільною здатністю 4К і 8K відкриє реальні можливості.

5. Видимість, в будь-який час і в будь-яких умовах

Більшість інцидентів безпеки відбуваються вночі, але зображення і відзнятий матеріал зі звичайних камер відеоспостереження можуть легко втратити колір і важливі деталі в умовах недостатньої освітленості. Технології формування зображень при слабкому освітленні стають все більш популярними в індустрії безпеки, покращуючи видимість об'єктів для ідентифікації деталей в будь-який час і в будь-яких умовах.

Іншим важливим нововведенням є тепловізор, який може виявляти теплову інформацію будь-якого об'єкта з температурою вище абсолютного нуля. Використовуючи тепловізійну зону, технологія теплобачення дозволяє камерам «бачити» в умовах поганого огляду, таких як туман, смог, дощ і сніг - навіть вночі. А теплові камери мають величезний потенціал в різних областях, таких як захист периметра, виявлення пожежі та вимірювання температури.

6. Вищі вимоги до кібербезпеки

З мільйонами пристроїв безпеки, підключених в IoT, системи еволюціонують від поодиноких і ізольованих до відкритих і підключених. Люди все більш і більш піклуються про безпеку своїх даних і конфіденційність і, відповідно, пред'являють в індустрії безпеки вищі вимоги до кібербезпеки.

Щоб мінімізувати ризик порушень, організації, що забезпечують захист та ІТ-відділи будуть одночасно вимагати й очікувати багаторівневий підхід, що включає багаторівневу мережу, програми та пристрої, який одночасно усуває повний спектр загроз кібербезпеки. Виробники засобів безпеки також повинні будуть забезпечувати захист своїх продуктів на протязі всього життєвого циклу.

7. Великі дані впливають на індустрію

Так само, як 2020 рік - початок нового десятиріччя, ми очікуємо побачити десятиріччя інновацій в технологіях і програмах. Поряд з відомими тенденціями в галузі безпеки, згаданими вище, інші тенденції, такі як 5G, великі дані, інтелектуальні операції на підприємствах і більш суворі правила захисту даних, такі як GDPR ЄС, також можуть сильно вплинути на галузь у 2020-х роках.

Джерело: hikvision